NAPISZ DO NAS
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
ZADZWOŃ
+48 32 422 88 69

 
Grafika

poniedziałek, 08 sierpnia 2011
Przy współpracy z firmą GRAFNET z Rybnika uruchomiliśmy nową stronę internetową przedstawiającą nasz profil firmy. Sukcesywnie będziemy...
Więcej…

Punktowe Elementy Odblaskowe w korpusie żeliwnym

Punktowe Elementy Odblaskowe w korpusie żeliwnym są najbardziej trwałym sposobem montowania elementów odblaskowych w jezdni. Trwałe mocowanie w jezdni zapewnione jest poprzez dodatkowe zabezpieczenie w postaci żeliwnego korpusu w kształcie litery H, który zabezpiecza odbłyśnik przed uszkodzeniami mechanicznymi, spowodowanymi najazdami pojazdów. PEO w żeliwnych osłonach charakteryzują się też wysoką odpornością na przejazdy pojazdów ciężkich oraz pługów ze stalowymi lemieszami, które używane są  podczas zimowego utrzymania dróg. Jest to duża zaleta tych elementów, ponieważ większość „kocich oczek” ulega uszkodzeniu właśnie w okresach zimowych, podczas odśnieżania, kiedy to przejeżdżające pługi ścinają większość tych elementów.

 

 

BUDOWA

 

Zbudowane są z odlewów stalowych oraz plastikowego odblasku, w środku odlewu znajduje się dodatkowo obudowa, wewnątrz której zamontowany jest odblask. Plastikowe elementy odblaskowe tzw. odbłyśniki pokryte są odporną na ścieranie warstwą. Dodatkowym atutem jest to ze budowa korpusu pozwala na samooczyszczanie się elementu.

 

 

ZASTOSOWANIE

 

 

  • PEO w osłonie żeliwnej podobnie jak szklane i plastikowe znajdują zastosowanie
  • na liniach pasów ruchu (środkowych oraz bocznych),
  • na drogach o dużym natężeniu ruchu typu autostrady i drogi ekspresowe,
  • na obrzeżach wysepek ,
  • na skrzyżowaniach,
  • w miejscach szczególnie niebezpiecznych (np. ostre łuki)
  • na parkingach

 

 

 

MODELE

 

Wszystkie oferowane przez nas modele zapewniają wysoką widoczność podczas złych warunków pogodowych oraz w nocy z dystansu nawet do 300 m. Stanowią optyczne i mechaniczne wsparcie dla kierowcy podczas jazdy.

Dostępne kolory:

Odblask Stimsonite koloru białego, czerwonego, biało-czerwonego i zielonego,

Odblask Ray-o-lite koloru białego, żółtego, czerwonego i zielonego

Wszystkei PEO posiadaja stosowne certyfikaty CE 2008 oraz Europejski Certyfikat Zgodności nr 1 /STIM/2011

 
44-207 Rybnik, ul. Lipowa 19A
 
© 2011 by FENIKS GT - Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Projekt i wykonanie: